W ostatni dzień października dzieci z oddziałów przedszkolnych przy ul. Opawskiej 19 świętowały czas końca zbioru warzyw, których królową jest piękna okrągła dynia. W tym dniu przedszkolaki przyszły ubrane na pomarańczowo, przynosząc warzywo- dynię, która było gospodarzem dnia. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie. Dzień był pełen atrakcji. Rozpoczęliśmy go od zabawy kołowej, w której dynia wędrowała z rąk do rąk podczas wypowiadania słów

     „Jak przyjemnie i wesoło

     Kiedy dynia krąży w koło

     Dynia tu, dynia tam

     Dynia krąży tu i tam”

      Oprócz zawodów sportowych, zabaw sprawnościowych, tańców z królową Dynią, ciekawe było poznawanie wnętrza tego wspaniałego warzywa. Wiadomo, że w dyni jadalny jest miąższ i pestki, które wszyscy uczestnicy chętnie zjadali. Dzieci wraz ze swoimi paniami wykonały różne stwory i postaci, które stworzone zostały na bazie dyni. Dyniowe dekoracje, zabawy ruchowe i sprawnościowe – to wszystko pozwoliło odkryć wiele zalet tego niedocenionego warzywa, a przede wszystkim umożliwiły dzieciom przedszkolnym wspaniałą zabawę oraz integrację wszystkich grup przedszkolnych.

     „Dzień Dyni” wzbogacił wiedzę najmłodszych na ich temat. Dzieci miały możliwość zobaczyć różnorodność dyń. Dynie miały różne wielkości, kształty i kolory. 

 

     Składamy serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy obdarowali nas tym pięknym i zdrowym warzywem.

Bożena Lenartowicz

 

 
22161704
22337364